Av. Alper Yılmaz

ALPER YILMAZ Kimdir?

1979 yılında Ankara’da doğdu. 2001 senesinde Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Türkiye’nin önde gelen bağımsız denetim şirketleri olan Arthur Andersen ve Ernst Young’da hukukçu olarak çalıştıktan sonra, mesleki faaliyetlerine serbest olarak devam etti.     Halen serbest çalışmakta olup İş Hukuku ve Endüstriyel İlişkiler Danışmanlığının yanı sıra çeşitli kuruluşlarda seminer, konferans, hizmet içi eğitim gibi eğitim etkinlikleri de yapmaktadır.

TRT Bünyesinde düzenlenen; Türk İş Hukukunun AB kuralları ile Uyumlaştırılması, İş Güvencesi konulu radyo programlarına uzman hukukçu olarak katılan Av. Alper YILMAZ, Yabancıların Çalışma ve İkamet İzinleri ve Yeni Türk İş Kanunu’nun Sonuçları konulu eğitim programlarında uzman hukukçu olarak görev almıştır. İşverenin Takdir Hakkına ilişkin makalesi Türk Hukuk Enstitüsü Dergisinde yayınlanan YILMAZ, hala çalışma hayatına ilişkin yazılı ve görsel platformlarda makale ve yazılarına devam etmektedir.

Av. Alper YILMAZ İstanbul Barosu Çalışma Komisyonu eski üyesi olup, halen İş ve Sosyal Güvenlik Dergisi Yayın Kurulundadır. YILMAZ, Fransızca ve İngilizce bilmektedir.

Av. Alper YILMAZ PERYÖN Üyesidir.

Makalaleri İçin Tıklayınız.

Daha fazla üye

hüseyin irfan fırat

30 yıllık bilgi birikimiyle insan kaynakları ve istihdam alanında uzmanlaşmıştır.  İnsan Gücü…

Bahadır BÜLGİN

BAHADIR BÜLGİN Kimdir?   Bahadır Bülgin 1963 İstanbul doğumlu. 1986 yılında İstanbul…

Salih TURHANLAR

SALİH TURHANLAR Kimdir? 16 yıllık çalışma yaşamını eğitim faaliyetleri ve eğitsel yayınlarla…