Soru – Cevap BölümüKategori: Evlilik Kıdemyeni işe başlarsam evlilik kıdemi mi alabilir miyim?
İnsangücü Yönetici Uzman 11 ay önce sordu

Merhaba. Ben bugun evlkilkk sebebi ile isimden ayrildim. Bankada calisiyordum ve biraz skkintili bir surec icin yaklasik 10 gun once evlenip bugun istifa ettim. Evlilik tazminati odemem daha yapilmadi ve ay sonunda alacagim. Bu pzrtesi yeni bir ise baslayacagim ama simdi intten okudugum bi kac yaziya kafam takildi. Yeni bi ise baslamam evlilk tazminati odememi yapmamalarina sebep olabilirmi. Teslkurler

1 Cevap
İnsangücü Yönetici Uzman 11 ay önce cevaplandı

Merhaba
İş kanununun (eski) 14. maddesi halen yürürlükte ve buna göre evlilik kadın çalışanlar bakımından kıdem tazminatına hak kazandıran bir işten ayrılma türüdür. İşten ayrılıp kıdem tazminatı alan bir kadın çalışanın daha sonra çalışmasında yasal bakımdan bir engel olmadığından eski işyerinizin kıdeminizi ödemesi gerekiyor.
İyi günler