Soru – Cevap BölümüKategori: İşyeri Hekimiişyeri hekimi ile ilgili
Anonymous 3 sene önce sordu

Selamlar, Firmamız 51 personel istihdam etmektedir. Ancak farklı sehirlerde 4 ayrı birimde şubelerimiz mevcuttur.Farklı şehirlerde 4 birimdeki toplam sayımız 51 olduğu için, yasaya göre işyeri hekimi bulundurmak zorunda mıyız? Bulundurucaksak işyeri hekimi hangi birimde çalışacak ? Cevap alabilirsem çok sevinirim. İyi çalışmalar..

1 Cevap
En İyi Cevap
İnsan Gücü Uzman 3 sene önce cevaplandı

Merhaba,
Bu konularla ilgili olarak iş yasamızın istihdam zorunluluğuna ilişkin 81.maddesini  inceleyiniz. Detaylar için ise işyeri hekimlerinin çalışma usul ve esasları hakkındaki yönetmeliği inceleyiniz.